Požadavky na hardware

Tyto hardwarové požadavky jsou v platnosti od 01. 08. 2019

Pro správnou funkci schodišťových programů od firmy CS musí být splněny určité zásadní, níže uvedené požadavky, na hardwarové vybavení.

Vzhledem k neustále probíhajícím změnám, které probíhají ve vývoji výpočetní techniky, může i přesto dojít k rušivému omezení některých funkcí. Pokud by z těchto důvodů bylo pro obnovení funkčnosti softwaru nutné ze strany firmy CS provést změny v programu, může dojít ke zpoždění termínu dodávky. Změny, záruky a vrácení platby jsou však v případě těchto prodlení vyloučeny.

Objednatel je plně odpovědný za splnění požadavků na počítačový systém, uvedených pod bodem 2.x.

2. Předpoklady

2.1 Hardware

U každého operačního systému musí být požadavky na hardware bezpodmínečně splněny.

  minimální doporučený
IBM-kompatibilný PC s Procesorem: Intel i3, AMD PhenomII X4 Intel i7, AMD Ryzen 7
Operační paměť (RAM): 2 GB 4 GB nebo více
Jednotka pevného disku s minimálně 2 GB volného místa v paměti jako i ca  2 MB volného místa v paměti na každou předpokládanou konstrukci.
CD-ROM jednotka, nebo jiné instalační médium (Memory-stick, síť)
Grafická karta s minimálním rozlišením 1024 x 768
Musí být nainstalována myš s příslušným ovladačem. Doporučujeme myš se středovým scrollovacím kolečkem.
Používání schodišťových programů je podmíněno připojením licenčního klíče, proto musí být počítač vybaven USB rozhraním. Licenční klíč, který je na konci označený identifikátorem „B“ (Např. USB11021404B) musí být připojen k rozhraní USB 2.0. Licenční klíč se symbolem „C“ (Např. USB13111897C) může být připojen k rozhraní USB 3.0 nebo USB 2.0.  Při objednávce nového software je program dodávaný s licenčním klíčem s označením „C“.

Pokud na Vašem PC není k dispozici žádné rozhraní USB 2.0 a doposud jste používali licenční klíč s označením „B“, je zapotřebí tento klíč vyměnit a zakoupit si licenční klíč s označením „C“. Za účelem výměny hardwarového klíče nás můžete kontaktovat prostřednictvím E-mailu na: profil@stonline.sk, nebo telefonicky na +421 (0)905 650 112

Samozřejmě i používané výstupní zařízení (tiskárna, plotr) musí mít k dispozici příslušné rozhraní.* u PC pro CNC zařízení se mohou vyskytnout i jiné zvláštní požadavky. Vzhledem k individuálním podmínkám Vám na požádání poskytneme všechny nezbytné informace .

2.2 Software

Pokud používáte operační systém Windows 8, 10 nebo Windows server 2012, 2016, v důsledku změny konfigurace ovladačů firmy Microsoft nastává situace, že USB licenčný klíč s koncovým označením „B“ (např. USB11021404B) není rozpoznán a tím jeho použití není možné.
Pokud jste doposud používali licenčný klíč s označením „B“ a chcete pracovat v operačním systému Windows 8, 10 nebo Windows Server 2012, 2016 je zapotřebí vyměnit tento klíč a zakoupit si licenční klíč s označením „C“ (např. USB13111884C).
Tento klíč používá jiný ovladač a je operačním systémem Windows 8 akceptován.
Za účelem výměny hardwarového klíče nás prosím kontaktujte prostřednictvím E-mailu na: profil@stonlie.sk nebo telefonicky na +421 905 650 112.
Pokud je objednán nový softwarový program, pak je již dodán s licenčním klíčem, označeným identifikátorem „C“.
 

Operační systémy vhodné pro licenci pro jedno pracovní místo

 • Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Enterprise, žiaden Windows 7 Embedded
 • Windows 8, Windows 8.1 Embedded
 • Windows 10

Operační systémy pro licenci v síti

 • Windows server 2008, 2012, 2016
 • Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Enterprise, žádný Windows 7 Embedded
 • Windows 8, Windows 8.1 Embedded (jako klient), žádný Windows 8 Home
 • Windows 10, žádný Windows 10 Home

 Další požadavky na síťovou verzi programu

 • Přenosová rychlost v síti musí být nejméně 100 MBit/s
 • Síť musí být založena na TCP/IP Protokolu
 • Všechny počítače musí být v dosahu pomocí příkazu – „ping“
 • Na všech počítačích musí být nainstalován a zapnutý DCOM
 • Pro uskutečnění instalace jsou zapotřebí základní znalosti o instalaci sítě. To je důležité především pro správné nastavení konfigurace systému

Pokud je aktivován DCOM, lze pomocí tohto nástroje vyhledat „dcomcnfg.exe“. DCOM je standardně nainstalován. Použitím cesty „Start/Provedení/Otevřít dcomcnfg.exe“ se dostanete ke konfiguraci – DCOM.

2.3  Další nezbytné zařízení (dle programového vybavení)

 • Pro tisk šablon v měřítku 1 : 1 potřebujete plotr. Rádi Vám pošleme seznam vhodných zařízení. Kontaktujte nás prosím prostřednictvím e-mailu, nebo telefonicky. 
 • V případě použití jiných typů plotrů, nebo tiskáren s nekonečným pásem papíru v kombinaci s novým hardwarem a/ nebo novým softwarem / novým operačním systémem by mohlo dojít k různým problémům.
 • Pro výstupy ve formátech A4/ A3 je zapotřebí instalace Windows ovladačů.

V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici prostřednictvím e-mailu na profil@stonline.sk, nebo telefonicky na tel. čísle: +421-(0)46-544 75 11, nebo na +421 (0)905 650 112.